Prosinec 2017

Pevnost 1/2018 | We are all made of stars!

18. prosince 2017 v 1:02 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 1/2018 | We are all made of stars!


Vánoce jsou ještě před námi, nicméně Pevnost už nám nechává nahlédnout do roku 2018. A opravdu nás čekají pořádné pecky.

Nicméně se teď zase vrátím do současnosti k jednomu filmovému trháku, který nedávno vtrhl do českých kin. Jedná se o film, který si vysloužil i obálku lednové Pevnosti, Star Wars: Poslední z Jediů. Tato epizoda odhalí různá tajemství a objasní různé dohady a teorie. Přináší s sebou napětí i akci, kterou fanouškové Star Wars všichni tak zbožňují. Pevnost věnuje tomuto trháku několik stran, takže je rozhodně co číst.

Teď se zase přesunu, tentokrát ale trochu do minulosti. Pevnost se do minulosti vrací také s povídáním o nejnovější DC komiksové adaptaci, Justice League. Podpis Zack Snydera je na celém filmu poměrně znát, nicméně já osobně jsem si film (opět) neskutečně užívala, a Pevnost také celkem ocenila efektnost tohoto očekávaného kino hitu. Přečtěte si, jestli souhlasíte nebo naopak.

S cestováním v čase se teď opět posunu do budoucnosti k filmu, na který doslova netrpělivě čekám nejen já, ale v podstatě celý svět. Kvůli zranění Dylana O'Briena jsme si na třetí díl The Maze Runner: The Death Cure museli chvíli počkat, ale myslím, že ono čekání bude nakonec stát hodně za to. Konečně se dočkáme závěru filmové adaptace dashnerovského Labyrintu a něco mi říká, že v určitých scénách nezůstane jediné oko úplně suché.

Jako dalším z filmů, o kterých Pevnost mluví, je Jumanji: Vítejte v džungli. Jestli chcete o tomto filmu vědět víc nebo si konečně pořádně ujasnit, kdo je kdo, stačí otevřít lednovou Pevnost, která všechno nutníé prozradí. Samozřejmě bez spoilerů. Jak to celé dopadne ale musíte zjistit sami.

Z knižního světa jsou tady dvě knihy, které nedávno způsobily tak trochu pozdvižení. Druhý díl do série Illuminae, Gemina, a kniha od Neila Gaimana, Severská mytologie. Dvě naprosto odlišné knihy, ale oboje bestsellery a naprosté trháky všech knihkupectví i čtenářských knihoven. Každá představuje něco jiného, ale každou si čtenář užije naprosto neskutečným způsobem. Rozhodně všechny palce nahoru.

Co dalšího lednová Pevnost skrývá zjistíte, nebo jste už možná zjistili, koupením a přečtením nejnovějšího čísla. Jako vždy je ještě plné dalších věcí, které si zamiluje nejeden čtenář. Protože co článek, to unikát.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu ke čtení a zrecenzování!

Knižní Zúčtování - Říjen / Listopad

3. prosince 2017 v 20:33 | Patricie |  My Books

Ahoj,

dlouho jsem se tady teď neobjevila. Jako už nějakou dobu doufám, že se to brzy změní. Že se mi předvánoční zkouškové řádění povede aspoň trochu a moje Vánoce budou hlavně o jejich nádherné a klidné atmosféře. Mezi učením a sledováním poslední série Americké Topmodelky začalo sněžit, jen maličko, ale přesto nádherně, a já jsem si uvědomila, že Vánoce už jsou opravdu za rohem. Tam, kde bydlím už sice trochu sněhu je, ale nějak jsem to vnímala jen povrchově. Dnes, když jsem se dívala, okna s mým milovaným kocourkem Nickem v náručí, jak trošku sněží, cítila jsem tu předvánoční atmosféru a Vánoce a klid a pohodu. Tak doufejme, že nejen já, ale všichni, kdo se zkouškami vždy bojují, jak nejlíp umí, si budeme moci brzy užít krásné svátky. Mimochodem, všem přeji hodně štěstí.
Teď se ale přesunu k zúčtování, které se tady už dvakrát neobjevilo, takže jsem se rozhodla dám ty dva měsíce, říjen a listopad, dohromady. Knih je trochu více, ale i tak doufám, že se vám budou dobře prohlížet.


Knihy, které jsem si koupila


Na všechny knihy z této kategorie jsem neskutečně pyšná. Na každou jednu z nich. Nicméně jsem se hned zamilovala do do série Dalajlamova kočka, jejíž první díl jsem dostala v říjnu k narozeninám. Rozhodla jsem ji ale dát dohromady s ostatními díly do série, nicméně je to dárek, který jsem si hned užila a to opravdu neskutečně. Takže ještě jednou moc děkuji mojí milované kamarádce Any, tato kniha je jednoduše naprosto úžasná. A to platí i o celé sérii. Přečetla jsem ji během cca tří týdnu a jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost ji objevit. Vy byste rozhodně měli také!

A co se týká nejnovější Colleen Hoover a její Without Merit? Ještě jsem neměla úplně čas a klid si ji přečíst celou, jen jsem ji načala, a musím říct, že se hrozně těším, až budou svátky a trochu času navíc a konečně ji přečtu celou.


Knihy, které jsem dostala jako dárek
Co se těchto knih týče, tak jsem naprosto nadšená z každé z nich. Dostala jsem ji opět k narozeninám od svojí maminky a taťky, kterým neskutečně za všechno děkuji.
Druhý díl Griša, tak na ten se těším strašně moc. Potom Dívka v ledu je trochu mimo můj obvyklý žánr, ale jsem rozhodně ochotná se do ní pustit co nejdříve. V podstatě to, jak se mi dostala do ruky není jen o narozeninách, je to trochu delší příběh, ale právě ten mě na knihu navnadil ještě víc.
A nakonec Tisíc kousků tebe. Je nutné ještě něco říkat? Nejen obálka, ale i příběh! Neskutečně jsem zvědavá.

Knihy, které jsem dostala ke zrecenzováníKnihy na této fotce prostě mluví za vše. Ilustrovaná Fantastická zvířata? Nádhera, jedna z nejnádhernějších knih, které mám a znám. Magonie? Dalš nádhera. A Gemina? To je královna této fotografie, úžasná, velká bichle, kterou jsem si zamilovala hned, co jsem ji dostala do ruky!!
Za všechny knihy mnohokrát děkuji databázi knih.A nakonec poslední dvě knihy ke zrecenzování. Třetí díl Rudé královny bude určitě něco, co mi vyrazí dech. A Jeden z nás lže je kniha, na kterou jsem neskutečně natěšená, je to titul, který potřebuju hned číst, i když na něj teď nemám tolik času. Bude ale na sto procent stát za to!
Za Královu klec moc děkuji databázi knih a za Jeden z nás lže moc děkuji nakladatelství Yoli.


Všechny knihy pohromadě
Nakonec všechny knihy pohromadě. Rozhodně mám teď v plánu číst Jeden z nás lže a Geminu. Nevím ale, kterou knihu vybrat potom. Je nějaká, kterou byste mi doporučili číst jako další?
Moc děkuji předem za jakékoli názory i komentáře.

Mějte se hezky a všem, koho také ještě čekají všechny zkoušky a zápočty přeji hodně štěstí. Moc vám držím palce!


Patricie
Get your own free Blogoversary button!