Pevnost 1/2018 | We are all made of stars!

18. prosince 2017 v 1:02 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 1/2018 | We are all made of stars!


Vánoce jsou ještě před námi, nicméně Pevnost už nám nechává nahlédnout do roku 2018. A opravdu nás čekají pořádné pecky.

Nicméně se teď zase vrátím do současnosti k jednomu filmovému trháku, který nedávno vtrhl do českých kin. Jedná se o film, který si vysloužil i obálku lednové Pevnosti, Star Wars: Poslední z Jediů. Tato epizoda odhalí různá tajemství a objasní různé dohady a teorie. Přináší s sebou napětí i akci, kterou fanouškové Star Wars všichni tak zbožňují. Pevnost věnuje tomuto trháku několik stran, takže je rozhodně co číst.

Teď se zase přesunu, tentokrát ale trochu do minulosti. Pevnost se do minulosti vrací také s povídáním o nejnovější DC komiksové adaptaci, Justice League. Podpis Zack Snydera je na celém filmu poměrně znát, nicméně já osobně jsem si film (opět) neskutečně užívala, a Pevnost také celkem ocenila efektnost tohoto očekávaného kino hitu. Přečtěte si, jestli souhlasíte nebo naopak.

S cestováním v čase se teď opět posunu do budoucnosti k filmu, na který doslova netrpělivě čekám nejen já, ale v podstatě celý svět. Kvůli zranění Dylana O'Briena jsme si na třetí díl The Maze Runner: The Death Cure museli chvíli počkat, ale myslím, že ono čekání bude nakonec stát hodně za to. Konečně se dočkáme závěru filmové adaptace dashnerovského Labyrintu a něco mi říká, že v určitých scénách nezůstane jediné oko úplně suché.

Jako dalším z filmů, o kterých Pevnost mluví, je Jumanji: Vítejte v džungli. Jestli chcete o tomto filmu vědět víc nebo si konečně pořádně ujasnit, kdo je kdo, stačí otevřít lednovou Pevnost, která všechno nutníé prozradí. Samozřejmě bez spoilerů. Jak to celé dopadne ale musíte zjistit sami.

Z knižního světa jsou tady dvě knihy, které nedávno způsobily tak trochu pozdvižení. Druhý díl do série Illuminae, Gemina, a kniha od Neila Gaimana, Severská mytologie. Dvě naprosto odlišné knihy, ale oboje bestsellery a naprosté trháky všech knihkupectví i čtenářských knihoven. Každá představuje něco jiného, ale každou si čtenář užije naprosto neskutečným způsobem. Rozhodně všechny palce nahoru.

Co dalšího lednová Pevnost skrývá zjistíte, nebo jste už možná zjistili, koupením a přečtením nejnovějšího čísla. Jako vždy je ještě plné dalších věcí, které si zamiluje nejeden čtenář. Protože co článek, to unikát.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu ke čtení a zrecenzování!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!