Pevnost 2/2018 | Spider-Man, Wonder Woman, Justice League, ale hlavně Black Panther!

30. ledna 2018 v 20:59 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 2/2018 | Spider-Man, Wonder Woman, Justice League, ale hlavně Black Panther!


A je tady (skoro) únor! Neříkám to poprvé ani já ani nikdo jiný, ale strašně to letí. Vždyť před chvílí byly Vánoce!
Každopádně Vánoce nejsou, tedy pokud nejste filmový fanoušek, jako jsem třebai já. To byste možná Vánoce měli. Protože se do kin řítí tolik naprosto fantastických trháků, a to nejen, jak naznačuje titulka únorové Pevnosti, z komiksového prostředí Marvelu a DC, ale i co se týká dalších žánrů. Je na co se těšit, a pokud si děláte před Oscary průzkum jako já a snažíte se podívat na co nejvíce nominovaných filmů, tak máte svůj sezam filmových hitů určitě také plný.

Jako prvním filmem, o kterém Pevnost mluví a o kterém budu mluvit jako první i já, je Black Panther. O něm si troufám říct, že bude naprosto neskutečně futuristický! Stačí se podívat na první trailer a budou vám oči přecházet, protože svět, ve kterém Black Panther (Chadwick Boseman) operuje, je totální bomba! Jsem si jistá, že je na co se těšit. Pokud se na film Black Panther těšíte, ale stále nějakým způsobem tápete, o co se bude ve filmu vlastně jednat a jestli stojí vůbec za to jít do kina, drapněte únorovou Pevnost a čtěte!

Další film, který vybrala Pevnost a vybrala bych ho i jiná, pokud bych někdy mluvila o těch nejvíce zajímavých a úžasných filmech minulého/letošního roku, je The Shape of Water, neboli česky Tvář vody. Je to velmi zajímavý příběh, který se k nám do kin dostane teprve letos v únoru. Za sebe můžu říct, že tento film je absolutně nádherný. Už jsem ho viděla a je to počin, který si Guillermo Del Toro rozhodně za rámeček dá. Se svými třinácti nominacemi na Oscara se tento film řadí mezi, nejen, moje TOP filmy roku, minulého i tohoto. U mě se tedy Tvář vody řadí na třetí místo, po naprosto úchvatném filmu, Call Me By Your Name a válečném snímku Dunkirk.

V pořadí třetí záležitostí, u které strašně moc oceňuji, že Pevnost ve svém novém vydání mluví, je kniha. Velmi, velmi důležitá, srdcervoucí, temná, zároveň plná naděje. Kniha o dívce, která si v životě prošla věcmi, které jí zvaly všechno. Skoro i celý její život. O ten se snaží každý den bojovat sama se sebou a ne vždy se jí to daří. Mluvím o knize Dívka na kusy (v anglickém originále Girl in Pieces) od Kathleen Glasgow. Je to velice vyjímečná kniha, kterou by si měli přečíst čtenáři všech, opravdu všech, věkových kategorií a hlavně mladší generace. Je to kniha velmi důležitá ve svém poselství, ze kterého při čtení doslova mrazí. Za přečtení více než stojí a rozhodně si u ní uvědomíte, že není špatné, když je vám špatně, ale stejně tak není špatné požádat o pomoc.

Pevnost si jako obvykle přichystala bezpočet úžasných článků, které sednou opravdu každému čtenáři. Výběr je v podstatě nekonečný. Jedním z článků, které taky stojí za povšimnutí je seznam TOP TEN knih za minulý rok. Musím říct, že já osobně jsem Pevností zmiňovaných knih moc nečetla, vlastně jenom jednu, ale u ní můžu rozhodně říct, že je naprosto bombastická, perfektní a prostě bezchybná! Jednu další ze seznamu Pevnosti mám doma a plánuji číst co nejdříve. Vy si taky určitě své knihy najdete a pokud najdete takové, které jste nečetli, tak po přečtení článku určitě změníte názor.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronického výtisku časopisu k přečtení a recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!