Pevnost 3/2018 | V hlavní roli Alicia Vikander!

27. února 2018 v 10:11 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 3/2018 | V hlavní roli Alicia Vikander!


Určitě se k vám už dříve dostala zpráva, že pomyslné croftovské žezlo po Angelině Jolie převzala Alicia Vikander. Oscarová herečka střídá Oscarovou herečku. Teď se jenom uvidí, která z nich, Alicia nebo Angelina, umí lépe chodit, nebo skákat, v botách, dnes už legendární, Lary Croft. Alicia jako Tomb Rider by se měla v kinech objevil někdy v polovině března a už podle trailerů je, na co se těšit. Pokud ale stále váháte nebo si nejste jistí, zda je Lara Croft pro vás, přečtěte si v nové březnové Pevnosti jejich obsáhlou studii této akční hrdinky.

Vedle Lary Croft se v kině už objevil marvelovský král africké Wakandy, Black Panther. Marvel si jako obvykle zachoval svou vysokou úroveň co se filmových trháků podle komiksové předlohy týká. Nicméně s Black Pantherem, a Chadwickem Bosemanem v hlavní roli, zvedl úroveň ještě výše. Protože Back Panther má něco, co žádný jiný marvelovský blockbuster nemá; obrovskou a významnou kulturní hodnotu. Obraz africké společnosti a jejich zvyků je zde po marvelovsku opravdu skvěle vyobrazen a jestli je něco, co z toho filmu opravdu vystupuje, pak je to právě tento krásný aspekt.

Co se knižního světa týká, tak je jedna knižní série, o které se asi nikdy nepřestane mluvit. Tou sérií je samozřejmě Harry Potter. Do repertoáru J. K. Rowling neustále přibývají nové a nové knihy, nové doprovodné tituly a učebnice a stále nová vydání a reedice samotného Harryho Pottera. Pravdou je, že toho opravdu stále nemáme dost. Nová Pevnost ukazuje, že co se týká Harryho Pottera, hranice jsou nekonečné, vlastně žádné nejsou. Nikde na světě.

Jednou z novinek knižního světa je také převyprávění legendární Krásky a zvířete. Tento klasický příběh už byl přepracován do jiných podob. A nejen proto, že Kráska s zvíře je jednou z nejoblíbenějších klasických pohádek vůbec, těch přepracování stále přibývá. Na lovu je moderní pojetí Krásky a zvířete v podání Meagan Spooner, v němž není Kráska tak křehká, jak ji známe a Zvíře tak nepřemožitelné, jak vypadá.

Vedle právě Na lovu vychází další kniha, tenkrát s trochu více sci-fi nádechem. Replika od Lauren Oliver je natolik neobyčejný příběh, že už snad jen možnosti, jak ho číst, vás přesvědčí, že za přečtení opravdu stojí.

Ovšem, že březnová Pevnost není jenom o filmech a knihách. Je také o seriálech a počítačových hrách, o různých akcích a další spoustě věcech, které se v podání Pevnosti asi nikdy neokoukají. Stačí si novou Pevnost koupit, udělat si čaj nebo kávu a začíst se do všech nových, i starých, světů.


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k prolistování a recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!