Duben 2018

Pevnost 5/2018 | Květen s maximálním nasazením!

25. dubna 2018 v 20:08 | Patricie |  Pevnost

Penost 5/2018 | Květen s maximálním nasazením!


Květnová Pevnost má obálce nejnovějšího čísla očividně toho nejvíce bezprostředního, nejvtipnějšího a nejbláznivějšího super hrdinu od Marvelu. Už podruhé se do kin chystá Deadpool 2. Po úspěchu prvního dílu je tento druhý snad ještě očekávanější. Ryan Reynolds se svou postavou nám toho jistě plánuji přinést opravdu pořádnou nadílku. Kromě toho je jedno naprosto jasné. Bude to více než EPICKÉ!

Už je to nějaký pátek, co do kin vtrhl Ready Player One, film založen na stejnojmenné knize Ernesta Kleina. Jestli jste si oblíbili knihu, tak jste jistě šli do kina otestovat Spielbergovu adaptaci. Pokud jste knihu nečetli, ale film vás stejně zaujal, tak jste taky byli otestovat, co všechno dokáže počítačová hra. Teď se svou recenzí přichází i Pevnost a jestli jste film ještě neviděli, tak vás jistě nanejvýš navnadí.

I přesto, že já osobně těchto filmů a série či sérií moc velký fanoušek nejsem, tak pro fanoušky musím zmínit, že květnová Pevnost se také poměrně hluboce zabývá novým filmem s názvem SOLO: A Star Wars Story. Takže jestli jste příznivci Star Wars (nebo nádherné Emilie Clarke!), nenechte si Pevnost ujít. A samozřejmě později ani film si nenechte ujít.

Co se knižního světa týká, tak nedávno se na pultech knihkupectví objevila velmi zajímavá kniha. Jmenuje se Nesmrtelní z Meluhy, kde je nejvíce prominentní figurou samotný nejslavnější indický bůh, Šiva. Rozhodně je o co stát a jestli ještě potřebujete trochu informací ohledně knihy Amishe Tripathiho, tak si o Nesmrtelných z Meluhy přečtěte v květnové Pevnosti.

Další knižní novinkou, a tentokrát ještě pořádně horkou z tiskárny, je Smrtka od autorka úžasné knihy Bez šance, Neala Shustermana. Shusterman opravdu umí fantasticky psát a Bez šance stála opravdu hodně, hodně za to. Nejeden zdroj říká, že Smrtka za to stojí ještě mnohem více. Takže vyražte do knihkupetví, Smrtka tam na vás čeká!

Vedle Smrtky na vás bude v knihkupectví také čekat další obrovský díl do série Cizinka, Bubny podzimu od Diany Gabaldon. Jestli tuhle sérii máte rádi, další díl by vám rozhodně neměl chybět. Pevnost vám ji ještě maličko přiblíží a případně pomůže i s rozhodováním.

Ať už hledáte něco knižního, filmového, seriálové či dokonce nějakou akci, kterou byste mohli navštívit, věřte, že Pevnost je tu pro vás, plná nejnovějších informací nejen ze světa fantastiky. Nezapomeňte se stavit u svého oblíbeného stánku pro nové, květnové číslo. Běžte ven, posaďte se a užívejte si nejen krásného sluníčka, ale také samozřejmě Pevnost.Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!

Knižní Zúčtování - Březen

5. dubna 2018 v 21:55 | Patricie |  My Books

Ahoj,

konečně jsem tady, abych dorovnala stav mých opožděných knižních zúčtování. Teď je tak akorát čas na zveřejnění knih za březen a to je přesně můj následující plán. Ukázat vám knihy které jsem nějakým způsobem nastřádala za měsíc březen. Nakonec to budu mít asi jednodušší než jsem si myslela, neboť i počet kategorií se mi pro březen snížil na jednu.
Každopádně, uvidíte sami. Tady je moje březnová sbírka.


Knihy, které jsem si koupilaEnigma Variations a A Single Man jsou jedny z knih za měsíc březen, na které jsem nejvíce pyšná. Enigma Variations je další knihou od autora Call Me By Your Name, Andreho Acimana a nemůžu se dočkat, opravdu se nemůžu dočkat, jakmile se do ní pustím. Jsem si jistá, že bude stejně tak nádherně napsaná jako CMBYN.
A Single Man je už starší kniha, která pojednává o homosexuálním muži, jehož partner zemřel a o jeho boji s vyrovnáním se s odchodem jeho lásky. Je to velmi krátká kniha, ale myslím, že bude skvělá. Velmi se těším, až si ji přečtu. Taky si myslím, že to mohla být dobrá volba pro někoho, kdo s tímto žánrem chce začít a neví úplně přesně, po čem sáhnout.Stejně jako předchozí dvě knihy, patří i Podělaným navrch a Muffin a čaj do kategorie lgbtq+ knih. Jsem pyšná, že knih s touto tématikou vychází stále více, dokonce i ryze českých. Je to věc, o které by se mělo mluvit a hlavně ji akceptovat jako normální. Podělaným navrch je úžasná kniha, vtipná, nádherná a užila jsem si stejně jako už dřív Probuzení Simona Spiera. Becky Albertalli rozhodně nezklamala! Mohu moc doporučit. Muffin a čaj jsem ještě nečetla, ale nemůžu pořádně ani vypovědět, jak jsem na ni zvědavá.Není to poprvé, co tady někde na blogu zmiňuji, že miluji knížky s kočkami. Felix z nástupiště č. 1 je jednou z nejnovějších tohoto zařazení a hned, jak jsem ji viděla, zamilovala jsem se. Můj Nick se taky musel s knížkou hned vyfotit, což mi tak trochu dodává ještě více očekávání, když se líbí i jemu a Nick někdy umí být opravdu hodně velký kritik. :DDalší knihou jsou Příběhy králíčka Petra a můžu vám říct, že je to jedna z nejkrásnějších a nejroztomilejších knih, jaké jsem kdy četla a vlastnila. Nejsem už žádné dítě v první třídě, knihy pro děti mám však moc ráda a s nově vycházejícím filmem Peter Rabbit jsem neváhala a začala pátrat i po knižní předlože od Beatrix Potter. Můžu říct, že obojí stojí za to! Kniha je stejně nádherně ilustrovaná jako psaná, je kraťoučká a přesto obohacující. Animované zpracování je zase naprosto úchvatné a podle mě jeden z nejlepších animovaných filmů. Krása v každém případě.Na S láskou tě nenávidím jsem byla zvědavá už při vydání v originále. Rozhodla jsem se ale počkat si na český překlad. Ještě úplně nedokážu říct, jak velká mám očekávání, ale zvědavá jsem každopádně.
Na knihu Dívka, která četla v metru jsem narazila vlastně úplně náhodou. Procházela jsem si nově vydané knížky a tato na mě mrkla. Stačilo mi přečíst si, o čem je a hned jsem ji brala s sebou. Už jsem ji přečetla, neboť je nádherná a velmi kraťoučká a jestli jsem se nezamilovala ještě víc, ať se propadnu. Dívka, která četla v metru je nádherná knížka o síle knih i lidské odvahy. Je prostě snová a rozhodně doporučuji po ní sáhnout.Říkala jsem, že s Collins Classics se tady v tomto zúčtování potkáte. Odolávala jsem jen velmi krátce a pravdou je, že ne všechny tituly, které bych do této edice chtěla, mají v Dobrovském. Tak jsem si knihy Virginie Woolfové objednala z Book Depository. Někdy si říkám, jestli, jakmile se člověk jednou zblázní, je z toho vůbec cesty zpět?Všechny knihy pohromaděTakhle tedy vypadá moje březnová hromádka. Ještě mi tam chybí Dvůr křídel a zmaru, i když ten jsem se nakonec rozhodla nechat na zúčtování za duben.
Doufám, že se vám článek líbí a budu moc ráda, když mi napíšete, jaké nové knihy jste si pořídili vy a jestli jste četli některou z mých výše uvedených.

Zatím se mějte krásně a brzy se uvidíme.


Patricie

Knižní Zúčtování - Únor

4. dubna 2018 v 7:56 | Patricie |  My Books

Ahoj,

ještě než se dostanu ke knihám z minulého měsíce, musím vypravit knihy za únor. Je to stejně jako s předchozím zúčtováním s knihami za prosinec a leden. Už si ne tak dobře vybavuji, které jsem si to vlastně pořídila tituly. Nicméně podařilo se mi nějaké najít, které by eventuálně mohly být z února.
Tohle jsou ony.


Knihy, které jsem si koupilaJako první zde mám dvě oscarové knihy. Call Me By Your Name, mimo své další 3 nominace, získalo Oscara za nejlepší adaptovaný scénář založený právě knize od Andrého Acimana. Opravdu ocenění zasloužené! Tato kniha je překrásně napsaná a naprosto pohlcující! Co se Tváře vody týká, tak ta sošku za scénář sice nedostala, ale nejlepší film roku, režie, originální hudba a filmová výprava svého Oscara dostaly. Já jsem se ke knize sice ještě nedostala, ale plánuji to co nejdříve, protože ta obálka mě vyloženě volá.Další je na řadě Patrick Ness a jeho nejnovější kniha, Nejdelší den Adama T. Velmi jsem na ni zvědavá, když jsem četla například Volání netvora nebo Něco víc, nestačila jsem zírat, jak autor fantasticky píše. Tudíž si myslím, že tato kniha bude také opravdu skvěle napsaná. Navíc je Nejdelší den Adama T. něcím opravdu velmi zajímavá.Jako další tady mám Zrádné srdce, ke kterému jsem se také ještě nedostala, ale po prvním díle doufám, že se dostanu velmi brzy, neboť se do světa Mary E. Pearson nesmírně ráda vrátím. Naopak Příběh služebnice jsem četla a bylo to opravdu psychicky náročné čtení. Stejným způsobem náročný je i stejnojmenný seriál. Všechnu chválu si ale Margaret Atwood opravdu zaslouží. Příběh je to velice silný, a občas ne úplně pro slabé povahy, ale je nesmírně důležitý jako varování.Tady je první várka klasických titulů. S více se setkáte v knižním zúčtování za březen. Musím říct, že do těch černobílých vydání Collins Classics jsem se poslední dobou zamilovala. Jsou jednoduché, ale přitom opravdu nádherné. A tak jsem si jednou v knihkupectví, když jsem hledala, kterou další z nich si koupit, řekla, že bych si mohla doma udělat takovou jejich malou sbírku. Vždyť některé z nich navíc potřebuju i do školy, tak proč nespojit příjemné s užitečným. Navíc jsou knížky z Collins Classics krásně dostupné. U Dobrovského mají jednu knížku za 88 korun, což je naprosto fantastická cena. Někdy, když budete mít ještě víc štěstí, tak se může nějaké knihkupectví, které tyto knihy prodává, rozhodnout, že jejich cenu ještě sníží, čímž se můžete dostat třeba i na cenu něco okolo 50 korun. Za klasické knihy je to skoro zadarmo a v hodně případěch to opravdu stojí za to.


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Knihy k recenzi jsem za únor měla tři. Mezi ně patří i Nightingale Way od Samanthy Young a Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr od Krystal Sutherland. Obě knihy jsou naprosto odlišné, ale zároveň jsou obě skvělé. Svým vlastním způsobem, samozřejmě.
Jestli byste si chtěli o nějaké z těchto dvou knih přečíst víc, klikněte na Nightingale Way nebo na Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr.
Za obě knihy moc děkuji Euromedia Group, nakladatelství Ikar a Yoli.Třetí knihu k recenzi jsem za únor měla Repliku od Lauren Oliver. Strašně jsem se na tuto knihu těšila a opravdu byla zajímavá, napínavá i poutavá a myslím, že celkově za přečtení rozhodně stojí. Lauren Oliver umí psát a každou svou knihou to jenom potvrzuje. I přesto je ale Oliver jen člověk. Nicméně, celou moji recenzi si můžete přečíst ZDE.


Všechny knihy pohromadě
Tohle jsou moje kniha ještě za měsíc únor. Celkem slušné tituly, co myslíte? Četli jste nějakou? Líbila se, nelíbila? Dejte vědět.

Zatím se mějte krásně a příště se uvidíme buď u recenze nebo u dalšího zúčtování, tentokrát už celkem včas za měsíc březen.


Patricie
Get your own free Blogoversary button!