Knižní Zúčtování - Únor

4. dubna 2018 v 7:56 | Patricie |  My Books

Ahoj,

ještě než se dostanu ke knihám z minulého měsíce, musím vypravit knihy za únor. Je to stejně jako s předchozím zúčtováním s knihami za prosinec a leden. Už si ne tak dobře vybavuji, které jsem si to vlastně pořídila tituly. Nicméně podařilo se mi nějaké najít, které by eventuálně mohly být z února.
Tohle jsou ony.


Knihy, které jsem si koupilaJako první zde mám dvě oscarové knihy. Call Me By Your Name, mimo své další 3 nominace, získalo Oscara za nejlepší adaptovaný scénář založený právě knize od Andrého Acimana. Opravdu ocenění zasloužené! Tato kniha je překrásně napsaná a naprosto pohlcující! Co se Tváře vody týká, tak ta sošku za scénář sice nedostala, ale nejlepší film roku, režie, originální hudba a filmová výprava svého Oscara dostaly. Já jsem se ke knize sice ještě nedostala, ale plánuji to co nejdříve, protože ta obálka mě vyloženě volá.Další je na řadě Patrick Ness a jeho nejnovější kniha, Nejdelší den Adama T. Velmi jsem na ni zvědavá, když jsem četla například Volání netvora nebo Něco víc, nestačila jsem zírat, jak autor fantasticky píše. Tudíž si myslím, že tato kniha bude také opravdu skvěle napsaná. Navíc je Nejdelší den Adama T. něcím opravdu velmi zajímavá.Jako další tady mám Zrádné srdce, ke kterému jsem se také ještě nedostala, ale po prvním díle doufám, že se dostanu velmi brzy, neboť se do světa Mary E. Pearson nesmírně ráda vrátím. Naopak Příběh služebnice jsem četla a bylo to opravdu psychicky náročné čtení. Stejným způsobem náročný je i stejnojmenný seriál. Všechnu chválu si ale Margaret Atwood opravdu zaslouží. Příběh je to velice silný, a občas ne úplně pro slabé povahy, ale je nesmírně důležitý jako varování.Tady je první várka klasických titulů. S více se setkáte v knižním zúčtování za březen. Musím říct, že do těch černobílých vydání Collins Classics jsem se poslední dobou zamilovala. Jsou jednoduché, ale přitom opravdu nádherné. A tak jsem si jednou v knihkupectví, když jsem hledala, kterou další z nich si koupit, řekla, že bych si mohla doma udělat takovou jejich malou sbírku. Vždyť některé z nich navíc potřebuju i do školy, tak proč nespojit příjemné s užitečným. Navíc jsou knížky z Collins Classics krásně dostupné. U Dobrovského mají jednu knížku za 88 korun, což je naprosto fantastická cena. Někdy, když budete mít ještě víc štěstí, tak se může nějaké knihkupectví, které tyto knihy prodává, rozhodnout, že jejich cenu ještě sníží, čímž se můžete dostat třeba i na cenu něco okolo 50 korun. Za klasické knihy je to skoro zadarmo a v hodně případěch to opravdu stojí za to.


Knihy, které jsem dostala ke zrecenzování
Knihy k recenzi jsem za únor měla tři. Mezi ně patří i Nightingale Way od Samanthy Young a Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr od Krystal Sutherland. Obě knihy jsou naprosto odlišné, ale zároveň jsou obě skvělé. Svým vlastním způsobem, samozřejmě.
Jestli byste si chtěli o nějaké z těchto dvou knih přečíst víc, klikněte na Nightingale Way nebo na Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr.
Za obě knihy moc děkuji Euromedia Group, nakladatelství Ikar a Yoli.Třetí knihu k recenzi jsem za únor měla Repliku od Lauren Oliver. Strašně jsem se na tuto knihu těšila a opravdu byla zajímavá, napínavá i poutavá a myslím, že celkově za přečtení rozhodně stojí. Lauren Oliver umí psát a každou svou knihou to jenom potvrzuje. I přesto je ale Oliver jen člověk. Nicméně, celou moji recenzi si můžete přečíst ZDE.


Všechny knihy pohromadě
Tohle jsou moje kniha ještě za měsíc únor. Celkem slušné tituly, co myslíte? Četli jste nějakou? Líbila se, nelíbila? Dejte vědět.

Zatím se mějte krásně a příště se uvidíme buď u recenze nebo u dalšího zúčtování, tentokrát už celkem včas za měsíc březen.


Patricie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lillianne Lucy Lillianne | E-mail | Web | 5. dubna 2018 v 13:23 | Reagovat

krasna hromadka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!