Květen 2018

Pevnost 6/2018 | God of War

23. května 2018 v 11:32 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 6/2018 | God of War


Nejen že se blíží prázdniny a léto a s ním i více na času na čtení. Blíží se také nová Pevnost a ta s sebou jako obvykle přináší plnou náruč novinek, recenzí a lákadel. Tím asi nejhlavnějším lákadlem tohoto čísla je God of War, který vévodí i titulce. Jestli nevíte, o co se jedná a potřebujete, podobně jako třeba i já, trochu více informací, na co že vás to Pevnost láká, rozhodně neváhejte sáhnout po červnovém vydání. Uvnitř je několik stran, které vám vše osvětlí.

Určitě jste si všimli, že se v kinech nedávno objevili Avengers: Infinity War, Part I. Pevnost u promítání nemohla chybět. Nejen ze zvědavosti, ale také proto, aby vám mohli přinést recenzi, jak vlastně Infinity War obstála.

Další, kdo šel (opět) s kůží na trh, je Deadpool 2. Druhý díl s asi nejúspěšnějším komiksovým hrdinou od Marvelu, Wadem Wilsonem, rozpoutal šílenství. Znovu. I za sebe můžu říct, že to opravdu stojí za to a že to, proč si Deadpoola téměř každý bezpodmínečně zamiloval, je zde také. Všechny ty jeho blbé vtípky a hlášky. K nezaplacení!

Krom filmů, jsou zde i knihy, které poslední dobou upoutaly opravdu hodně pozornosti. Jednou z nich je i Artemis, nejnovější kniha od autora úspěšného Marťana, Andyho Weira. Jestli se vám líbil právě Marťan, je velká pravděpodobnost, že Artemis se vám bude líbit také. Jestli ale potřebujete pár dalších důvodů, proč do této knihy jít, tak je určitě najdete v nové červnové Pevnosti.

Kdo z nás Jurský Park alespoň jedenkrát neviděl? Jedná se o jeden z absolutně nejúspěšnějších kultovních filmů světa. Jestliže na filmech s touto tématikou ujíždíte, určitě jste už slyšeli o tom, že se natáčí další Jurský Park. Tentokrát v hlavní roli s Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard.

Vedle výše zmíněných věci si v nové Pevnosti můžete také přečíst o další sérii The Handmade's Tale (Příběh služebnice), o další knize z repertoáru Diany Gabaldon, Lord John a Bratrstvo čepele, o knize Ztracení od Henrika Fexeuse nebo o spoustě a spoustě dalších věcí. Červnová Pevnost právě teď vychází!


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k prolistování!

Kreativní šílenství!

18. května 2018 v 8:23 | Patricie |  My Books

Kreativní šílenství!Ahoj,

máte rádi zápisníky, diáře, deníky? Já jsem přesně jedna z těch, kteří by mohli deníky obložit celou jednu zeď. Samozřejmě s většinou těch diářů absolutně nepopsaných. Některé mi slouží jako dekorace, některé jako plánovače, některé používám denně a jsem na ně neskutečně pyšná. Neboť jsem si na začátku roku založila bullet journal (kdybyste chtěli nějaký článek jenom o bullet journal, dejte vědět) a od té doby se to se mnou veze. Nicméně to jsem prostě já. Když se případně ukáže nějaký nový diář/deník/zápisník na trhu, většinou po něm alespoň hodím očkem. Když mi přišel email s odzkoušením Kreativního zápisníku od Reného Nekudy, tak nějak se to dotklo mé části srdce, která deníky vlastně v podstatě žije. A tak jsem neváhala.
Kreativní zápisník by se dal přirovnat k fenoménu Keri Smith, Wreck This Journal (Destrukční deník). Akorát s tím rozdílem, že Kreativní zápisník teda nebudete trhat. Čímž rozhodně ušetříte to velké úsilí několika našich stromů. Plníte různé kreativní (kolikrát dnes ještě napíšu kreativní?) úkoly, doplňujete slova nebo odpovědi. Píšete si vlastní zápisky či příběhy. Děláte jednoduše takové úkoly a píšete takové věci, které by ve vás měly probudit onu ztracenou nebo neobjevenou kreativní stránku. Mimo tohle všechno je zápisník doplněn o spoustu vtipních malých kreseb. Musím říct, že už těch jsem se hodně zasmála, když jsem zápisníkem prvně listovala. Myslím, že s tímto kouskem se rozhodně nudit nebudete. Já jsem tolik času neměla, ale od teď rozhodně plánuji dohnat ztracený čas s tímto zápisníkem, neboť je to rozhodně knížečka, která stojí za povšimnutí a hlavně za splnění nějakého toho úkolu!
Jestli se chcete o zápisníku dovědět více, klikněte ZDE.
Jestli byste rádi nějakou radu, jak vlastně se zápisníkem zacházet, tak klikejte TADY.

Já bych tímto chtěla ještě jednou moc poděkovat Renému Nekudovi za tento krásný zápisník! Jsem si jistá, že se více než odvděčí.


Get your own free Blogoversary button!