Září 2018

Pevnost 10/2018 | 3, 2, 1.... ÚSMĚV!

18. září 2018 v 16:27 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 10/2018 | 3, 2, 1.... ÚSMĚV!


Usměvavý, celý v černém a vlastně docela nebezpečný. Vlastně smrtící. Takový je Venom, který se nezadržitelně blíží na plátna kin. Černý kůň (doslova) vyslaný produkcí Marvel, má za úkol lidi... možná šokovat? Možná překvapit? Nicméně určitě potěšit. Tato kino záporácká pecka je zaslouženě jednou z nejočekávanějších marvelovek letošního roku. A je to tak nejen díku Marvelu samotnému, ale také proto, že Vemona aka Eddieho Brocka si zahraje nepřekonatelný Tom Hardy! S ním, kvalita zaručena. Takže, neváhejte jít pro Pevnost, dozvíte se možná i to, co jste o Venomovi nevěděli.

Další film, o kterém budu mluvit už by nemohl být odlišnější od již diskutovaného snímku Venom. Jedná se o Čarodějovy hodiny, v hlavních rolích úžasná Cate Blanchett a Jack Black. Je to film o malém chlapci, který se stěhuje ke svému strýci, který samozřejmě není jako ostatní strýcové. Tak se Lewis, kterého hraje Owen Vaccaro, dostává do světa netušených kouzel a spousty spousty hodin. Jestli úplně nejste na násilné a nebezpečné anti-hrdiny, Čarodějovy hodiny, by mohly být dobrý plán B.

Ve světě knih se pomalu ale jistě rozrůstá trend počítačových her jako stěžejním atributem celého příběhu. Nedávno to bylo Ready Player One, teď je to Warcross. Jistě vás napadnou další knihy s podobnou tématikou, nicméně bestseller Marie Lu, již zmiňovaný Warcross, právě vychází v českém překladu. A nejen ohlasy ze zahraničí zvěstují, že to bude pořádná pecka.

Blackout! Tedy ZERO, další kniha autora bestselleru Blackout, Marca Elsberga, se nezadržitelně blíží. Pro všechny ty, kteří se nechali zaslepit (čtěte: fascinovat) Blackoutem, určitě přivítají vydání ZERO. Bude to něco jiného, ale jistě to bude stát za to.

Není číslo Pevnosti, ve které by nebylo přímo nepřeberné množství článků a témat a knih všech žánrů a filmů, seriálů a dalších věcí. Jelikož jsem (myslím, že nejen já) velká fanynka Harryho Pottera a Fantastických zvířat, tak mě moc potěšila předzvěst, o čem bude další díl Pevnosti převážně hovořit. Určitě víte, že se na letošní konec roku chystá pokračování Fantastických zvířat, tentokrát s podtitulem: Grindelwaldovy zločiny!


Moc děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k prolistování, přečtení a recenzi!

Pevnost 9/2018 | Vikingové na všech frontách

2. září 2018 v 11:47 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 9/2018 | Vikingové na všech frontách


Musím říct, že zářijová Pevnost mě velmi překvapila. A to hned obálkou, ze které mi na vteřinu (nebo dvě) ztuhla krev v žilách. Poté se tento obálkový pocit mísil s hořkosladkou chutí končících prázdnin a s tím, že obálka možná i tak trochu odráží nástup do školy. Člověk tam má taky někdy chuť přijít s sekerou a potutelných výrazem, že co bude následovat se nebude líbit nikomu z nás.

Nicméně konec spekulací, co se bude dít ve školách začátkem září. Nejnovější Pevnosti vládnou Vikingové. Napříč celým číslem se nasytíte těmito barbary a jejich technikou, jak zacházet s těmi již zmíněnými sekerami. Osobně si možná radši dopřeji další filmové zpracování románu Rosamunde Pilcher, ale pro ty z vás, kteří rádi trochu válčení a barbaření, je zářijová Pevnost naprosto ideální čtení!

Pevnost je také plná filmových novinek, ostatně jako obvykle. Dočtete se o MEG: Monstrum z Hlubin, UPGRADE nebo také o hororové novince Slender Man a o tom, že strach má nejednu tvář.

Z knižního světa jsem asi úplně nejvíc nadšená z novinky vycházející u nakladatelství Fragment. Titul s názvem Kletba Vítězů se jistě bude chlubit značnou pozorností čtenářů, kteří ji vytáhnou na světlo bestsellerů stejně jako se stalo i v zahraničí po vydání v originále. Rozhodně je, na co se těšit a nejen s touto novinkou od autorky Marie Rutkoski.

Pevnost opět ještě poutá na nacházející HumbookFest, který proběhne na začátku října. Pozvánku najdete nejen samostatně, ale také v podobě krátkého článku o další autorské návštěvě ze zahraničí, Claudii Gray.

Není toho málo, co v nové zářijové Pevnosti najdete. Řekl bych, že obvyklá pestrá všehochuť je tentokrát trochu specializovaná třeba právě na články s vikingskou tematikou, ze které já osobně si příliš nevyberu. Nicméně to neznamená, že si pro své nové číslo Pevnosti nemáte ještě stále zajít! Tak šup, ať můžete číst než (někteří) zase zasednete do lavic!


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k přečtení a recenzi!
Get your own free Blogoversary button!