Pevnost 9/2018 | Vikingové na všech frontách

2. září 2018 v 11:47 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 9/2018 | Vikingové na všech frontách


Musím říct, že zářijová Pevnost mě velmi překvapila. A to hned obálkou, ze které mi na vteřinu (nebo dvě) ztuhla krev v žilách. Poté se tento obálkový pocit mísil s hořkosladkou chutí končících prázdnin a s tím, že obálka možná i tak trochu odráží nástup do školy. Člověk tam má taky někdy chuť přijít s sekerou a potutelných výrazem, že co bude následovat se nebude líbit nikomu z nás.

Nicméně konec spekulací, co se bude dít ve školách začátkem září. Nejnovější Pevnosti vládnou Vikingové. Napříč celým číslem se nasytíte těmito barbary a jejich technikou, jak zacházet s těmi již zmíněnými sekerami. Osobně si možná radši dopřeji další filmové zpracování románu Rosamunde Pilcher, ale pro ty z vás, kteří rádi trochu válčení a barbaření, je zářijová Pevnost naprosto ideální čtení!

Pevnost je také plná filmových novinek, ostatně jako obvykle. Dočtete se o MEG: Monstrum z Hlubin, UPGRADE nebo také o hororové novince Slender Man a o tom, že strach má nejednu tvář.

Z knižního světa jsem asi úplně nejvíc nadšená z novinky vycházející u nakladatelství Fragment. Titul s názvem Kletba Vítězů se jistě bude chlubit značnou pozorností čtenářů, kteří ji vytáhnou na světlo bestsellerů stejně jako se stalo i v zahraničí po vydání v originále. Rozhodně je, na co se těšit a nejen s touto novinkou od autorky Marie Rutkoski.

Pevnost opět ještě poutá na nacházející HumbookFest, který proběhne na začátku října. Pozvánku najdete nejen samostatně, ale také v podobě krátkého článku o další autorské návštěvě ze zahraničí, Claudii Gray.

Není toho málo, co v nové zářijové Pevnosti najdete. Řekl bych, že obvyklá pestrá všehochuť je tentokrát trochu specializovaná třeba právě na články s vikingskou tematikou, ze které já osobně si příliš nevyberu. Nicméně to neznamená, že si pro své nové číslo Pevnosti nemáte ještě stále zajít! Tak šup, ať můžete číst než (někteří) zase zasednete do lavic!


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k přečtení a recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!