Pevnost 12/2018 | Voda, základ života!

18. listopadu 2018 v 23:27 | Patricie |  Pevnost

Pevnost 12/2018 | Voda, základ života!


Repertoár Justice League se nám začíná pomalu, ale jistě rozšiřovat. Už to není jen Batman, Superman anebo Wonder Woman, kdo mají své filmy. Teď je na řadě Aquaman nebo, jak ho Pevnost na titulní straně trefně a vtipně popsala: "Nabušený hipster s přerostlou vidličkou to umí rozbalit nejen ve vodě!"
Jsem si jistá, že je opravdu, na co se těšit. Aquaman je velmi zajímavá DC superhrdinská postava a jestli potřebujete ještě trochu na to, aby vás tento film přesvědčil, sáhněte po prosincové Pevnosti!

V minulém čísle se nejvíce mluvilo o Fantastických zvířatech, což je mimochodem opět velmi povedené zpracování našeho oblíbeného čarodějnického světa J. K. Rowling. Nicméně tentokrát je Pevnost i o jiných filmech. Například se krátce ohlíží za novou verzí klasického snímku Halloween nebo i na blížící se premiéru Smrtelných strojů nebo Robina Hooda. Nejen s Pevností (i když s ní je to o hodně snazší) si najdete svůj příští kino program a rozhodně to vypadá, že do konce roku je ještě opravdu hodně, na co se těšit.

Z knižního světa je tady opět další Diana Gabaldon! Od vydání své první knihy v českém překladu je Gabaldon hvězdou historických románu i v naší malé krajině. Musím říct, že celosvětový úspěch má zasloužený. Všichni, co čtete její knihy se mnou budete jistě souhlasit. Proto vás jistě potěší i to, že si její dvě nově vydávané knihy, Hořící kříž a Skotský vězeň, vzala na paškál i samotná Pevnost.

Všichni víme, že se blíží Vánoce, že ano? Řekla bych, že už jsou docela za dveřmi a začínají se hlásit o slovo, a to nejen v obchodech. Knižní svět se během (před)vánočních svátků začíná doslova plnit k prasknutí novými tituly, které ve většině případech křičí "bestseller!" Kam se podíváte, tam je nová kniha. O Vánocích jsou nicméně takové výjevy normální, ba dokonce žádané. Máte potom na výběr spoustu dárku pro vás i pro všechny přátele a rodinu. Tak například vás určitě zaujme kniha Kdo se bojí smrti (Nnedi Okoraforová), Vlci zimy (Tyrell Johnson) nebo třeba Vermontské psycho (Jennifer McMahon). O všech z nich, a ještě několika dalších, Pevnost celkem dopodrobna mluví, což můžete brát jako úžasnou poradnu, co komu k Vánocům pořídit ze světa fantastiky a proč. Pevnost je letos vaším nejlepším knižním rádcem!


Mnohokrát děkuji Pevnosti za poskytnutí elektronické verze časopisu k recenzi!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Get your own free Blogoversary button!